Goji kolik denně a dávkování - (Kustovnice čínská)

goji Kustovnice čínská je vynikající doplněk stravy a všelék, který si nachází oblibu u stále většího počtu lidí. Pokud se rozhodnete začít užívat Goji Berry, musíte mít jasno v dávkování. Přesné dávkování nebylo vědecky stanoveno, je však třeba chápat kustovnici jako doplněk strava a s ohledem na to přizpůsobit konzumované množství. Vždy záleží na tom, jakou formou se ho rozhodnete konzumovat. Goji Berry můžete konzumovat jako čerstvé či sušené ovoce, šťávu, kapsle či prášek. Záleží také na jiných faktorech, a to zda jste žena či muž, jakou máte hmotnost a věk. Chcete-li vytěžit z tohoto zázraku přírody maximum, užívejte ho v přiměřeném množství.

Děti a Goji

Vůbec nejoblíbenější je konzumace kustovnice ve formě čerstvých bobulí. Pokud máte děti mladší 18 měsíců, bobule Goji jim nedávejte. Dětem do deseti let stačí asi jedna hrstka bobulí denně. To je potřebné množství, díky kterému budou mít děti dostatek potřebných vitaminů a minerálních látek. Děti starší deseti let mohou užívat stejnou dávku, jako dospělí, tedy cca 30 bobulí. Takové množství odpovídá asi dvěma hrstem Goji Berry.

Čerstvá Goji Berry

Ideální je konzumovat kustovnici v čerstvém stavu. Takovou je však problém sehnat, protože plody čerstvé nevydrží déle, než pár dní. Pokud toužíte po čerstvých plodech Goji Berry, můžte si vypěstovat vlastní rostliny kustovnice čínské.

Sušená Goji Berry

V našich končinách jsou běžně dostupné sušené bobule kustovnice činské. Doporučené denní dávkování pro dospělé osoby jsou asi dvě hrstky bobulí denně. Menší děti by rozhodně neměly konzumovat více, než poloviční dávku. Vyšší míra konzumace Goji Berry vede k problémy se zažíváním. Odborníci nedoporučují jíst větší množství kustovnice před spaním, mohou nastat problémy s nespavostí. Budete-li dodržovat stanovenou denní dávku, nebudete mít žádné problémy. Blahodárné účinky kustovnice čínské můžete pozorovat již po několika týdnech užívání.

TIP:

Zde můžete koupit Goji - Kustovnice čínská
za nejvýhodnější cenu v BIO kvalitě!