Hubnutí s goji (kustovnicí čínskou)

goji Hubnutí je směrem ke zdravějšímu způsobu života. Aby mělo skutečný, dlouhotrvající efekt, je potřeba se soustředit na pestrou a výživnou stravu. Důvodem obezity totiž bývá zejména strava, chudá na prospěšné živiny, bohatá na jednoduché cukry a nezdravé tuky, ke které se také vážou podivné stravovací touhy a chutě na sladké. Pro hubnutí je třeba jídelníček převrátit – vybírat si stravu bohatou na živiny, která má však nižší kalorickou hodnotu.

Výživné plody pro efektivní hubnutí

Hubnutí je bohužel často zaměřeno pouze na úbytek kalorií. Pokud však současně klesá také podíl živin ve stravě, nejde o zdravé hubnutí. Hubnutí s goji (s kustovnicí čínskou) je založené na mimořádném výživovém složení těchto exotických plodů.

Goji se řadí k těm nejúčinnějším antioxidantům, i díky vysokému podílu betakarotenu. Mohou se pochlubit také obsahem vitamínů (vitamín C, vitamíny skupiny B, vitamín E) a celé řady stopových prvků (zinek, železo, vápník, fosfor, měď). Vynikají také obsahem 18 druhů aminokyselin, včetně všech 8 esenciálních aminokyselin.

Všechny zmiňované látky tělo potřebuje, i při hubnutí. Řada z nich (například vitamíny skupiny B) navíc podporují metabolismus, a tím i spalování tuků. Díky cennému složení goji stimulují činnost jater a příznivě ovlivňují regeneraci jaterních buněk. Nenápadné, ale téměř zázračné plody se tak podílejí na detoxikaci organismu. Ta jde s hubnutím ruku v ruce. Není proto náhoda, že goji bývá součástí detoxikačních kůr a plody goji bývají ingrediencí speciálních hubnoucích potravin či doplňků stravy. Hubnutí s kustovnicí však může spočívat i v přímé konzumaci výživných plodů. Dají se také přidávat do nejrůznějších pokrmů, například do smoothies, müsli či obilných kaší.

Zázračné bobule?

Plody kustovnice čínské skýtají mnoho prospěšných vlastností, nejsou však všemocné. Hubnutí s kustovnicí čínskou není žádným zázračným předpisem, bez snahy a disciplíny spokojenost a hubenější tělo nepřinese. Přesto může podstatně zkvalitnit hubnoucí režim, už jenom díky obsaženým živinám. To však ještě není vše.

Goji, i ve srovnání s jiným ovocem, vyniká nízkým glykemickým indexem. Energii proto dodává postupně, nezpůsobuje zásadní změny v hladině krevního cukru. Potlačuje tak nekontrolované chutě na sladké nebo pocity hladu. Hubnutí s goji je proto příjemnější.

Goji poslouží jako výživná svačinka nebo laskomina, je alternativou nezdravých pochoutek, které navíc předurčují hubnutí k nezdaru. Je zdrojem energie a vitality, která je nezbytná pro pohyb a cvičení. Právě pohybová aktivita je přitom vedle stravy jedním ze dvou pilířů každého hubnutí. Goji je užitečné také při regeneraci svalů, pomáhá při únavě, a to nejenom fyzické, ale také psychické.

TIP:

Zde můžete koupit Goji - Kustovnice čínská
za nejvýhodnější cenu v BIO kvalitě!