Goji (Kustovnice čínská) pěstování

goji Zázračná rostlina kustovnice čínská, neboli Goji Berry má sice původ v drsných podmínkách Himalájí a Číny, ale dá se relativně snadno pěstovat i u nás. Goji pěstování je předmětem obrovského zájmu. Mnoho lidí si chce svou léčivou rostlinu a vynikající doplněk stravy vypěstovat svépomocí. Nejedná se o nijak složitý proces, Goji pěstování zvládne každý.

Vzhledem k úžasným účinkům této trvalky by se dalo očekávat, že bude náročná na půdu a podmínky. Chyba, Goji pěstování je možné prakticky kdekoliv, protože Goji Berry není náročná na půdu. Aby správně rostla, měla by být vystavena slunečním paprskům. Pokud chcete přeci jen zaručit, že bude Vaše kustovnice úspěšně růst, dopřejte ji kyprou písčitou půdu. Lehké půdy jsou pro Goji pěstování vhodnější, než ty těžší. pH půdy by mělo být kolem 8. Co se zalévání týče, není kustovnice nijak náročná. Stačí, když ji zalijete jednou za měsíc. Pokud nechcete, aby se kustovnice příliš rozšířila do šířky, je vhodné ji zastříhávat a pokusit se vytvořit o korunku. Berte Goji Berry jako malý stromek.

Lidé často nepěstují Goji Berry kvůli plodům, ale jako dekoraci. Zkrátka zasadí rostlinu na nějaké nevzhledné místo, aby jej zakryla. Kustovnice kvete od června do října a můžete na něm viět malé fialové květy. Z těch se posléze vytvoří plody. Po dozrání dosahují velikosti přibližně 1,5 cm.

Goji pěstování skutečně není náročné a to ani časově, ani finančně. Sazenice Goji Berry se dají velmi levně objednat na internetu. Můžete si tak sami vypěstovat svou zázračnou rostlinu, která patří k největším darům matky přírody. V našich podmínkách roste příbuzný kustovnice čínské s názvem kustovnice cizí. Tuto kustovnici najdeme nejčastěji poblíž železničních tratí, ale je celkem k ničemu. Pokud budete kustovnici pěstovat kvůli plodům, zajistěte si kvalitní sazenice Goji Berry.

TIP:

Zde můžete koupit Goji - Kustovnice čínská
za nejvýhodnější cenu v BIO kvalitě!