Goji účinky, vlastnosti a kalorická hodnota - (Kustovnice čínská)

goji Plody rostliny Goji Berry jsou to nejcennější, co příroda nabízí. V Asii jsou její účinky známé a lidé je využívají dlouhá staletí. Bobule Goji se v poslední době rozšířili také do Evropy, kde sklidily obrovský úspěch. V uspěchané době si čím dál více uvědomujeme, že je třeba dělat něco pro naše zdraví. Plody kustovnice čínské jsou tím nejlepším způsobem, jak tělu dodat potřebné látky ke správnému fungování organismu. Zajímají vás účinky, vlastnosti a kalorická hodnota Goji?

Goji obsahuje celou řadu důležitých prvků. Plody kustovnice se mohou pochlubit obsahem 19 aminokyselin, z toho 8 esenciálních. 15% objemu plodů Goji Berry tvoří bílkoviny. Plody Goji dále obsahují obrovské množství minerálních látek a stopových prvků. Nejdeme v nich železo, zinek, měď, vápník, fosfor, selen a germanium. Ve zralých plodech nalezneme až 11 mg železa na 100g bobulí.

Plody Goji Berry jsou skvělým antioxidantem. Obsahují beta karoten, zeaxantin, lutein, xantofyl, lykopen a kryptoxantin. Málokdo ví, že jsou plody kustovnice čínské vydatným zdrojem vitaminu C. Obsahují až 500 krát více vitaminu C než pomeranče. Nesmíme zapomenout také na vitamin B, E, esenciální mastné kyseliny, cyperon betain či solvativon. Plody kustovnice jsou účinným prostředkem pro boj s bakteriemi, plísněmi a mají protizánětlivý účinek. Mnoho lidí je užívá ke snížení cholesterolu či léčbě sexuální impotence. Kustovnice čínská má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

Pokud toužíte po dlouhověkosti, vitalitě a zdroji energie, jsou pro Vás plody Goji Berry tím pravým. Pozitivní účinky Goji Berry zaznamenají také diabetici, lidé trpící závratí, bolestí v kříží či ženy s potížemi při menopauze. Ženy v Mongolsku používají Goji Berry jako prevenci ranních nevolnost v prvním trimestru. Užití Goji v těhotenství je však diskutabilní. Co se energetické hodnoty Goji týče, je přibližně 357 kcal/100 g, tedy 1500 kJ na 100 g.

TIP:

Zde můžete koupit Goji - Kustovnice čínská
za nejvýhodnější cenu v BIO kvalitě!