Goji v těhotenství - (Kustovnice čínská)

goji Ačkoliv je kustovnice čínská, neboli Goji Berry, nenahraditelným doplňkem stravy, v otázce užívání v průběhu těhotenství vzbuzuje tato rostlina značnou kontroverzi. Názory na konzumaci kustovnice během těhotenství se různí. Mnoho žen chce dát svému potomkovi to nejlepší a s ohledem na vysoký obsah důležitých látek konzumují plody Goji Berry i během těhotenství. Je to však dobře?

Ženské tělo se v průběhu těhotenství chová úplně jinak, než kdy jindy a je citlivější na látky, které aby mu za normálních okolností nevadily. Plody kustovnice čínské jsou známe vysokým obsahem potřebných látek. Mimo to se v nich vyskytuje vynikající antioxidant betain. Ten snižuje hladinu homocysteinu. Homocystein je toxická aminokyselina, která vzniká jako vedlejší produkt metabolické přeměny a zvyšuje risk srdeční zástavy a arterosklerózy. Podle mnohých odborníků je právě betain v těhotenství nevhodný až nežádoucí.

Podle některých zdrojů je betain v těhotenství schopen vyvolat kontrakce dělohy, které mohou mít za následek potrat. Látky, které jsou obsaženy v Goji Berry mohou zvýšit krvácivost těhotných žen, které užívají prášky proti srážení krve.

Podložené informace o tom, že by užívání kustovnice čínské během těhotenství ženě škodilo však neexistují. Vědci se tímto tématem nezabývali dostatečně do hloubky a proto jsou těhotné ženy odkázány na nepodložené informace, které se různí. Pokud chcete během těhotenství užívat Goji Berry, prokonzultujte vše se svým lékařem. Neriskujte jakékoliv zdravotní komplikace, které mohou plody kustovnice v těhotenství způsobit.

TIP:

Zde můžete koupit Goji - Kustovnice čínská
za nejvýhodnější cenu v BIO kvalitě!